,,Nemohu žít, odešel mi život. Nemohu žít, odešla mi duše.''

Červen 2009

Pohár osvobození - závody

26. června 2009 v 11:29 | Yuiko |  Bettynka

Tak jsem se sem konečně dostala a můžu napsat pár řádků o závodě Pohár osvobození. Jako první věc řeknu, že to bylo naprosté fiasko. Nejen že jsem byly poslední a měly jsme nejmenčí počet bodů ze všech, ale závod jsme dokončily jen díky tomu, že paní rozhodčí zavřela obě oči a zacpala si uši. A jak je to možné? Jednoduše. Betty se bojí střelby a v závodech před ní se samozřejmě střílelo.
Vezmeme to popořadě. Po slavnostním zahájení jsem si vylosovaly pořadové číslo. Dostaly jsme 10. Soubi s Hedis byly na závodě taky a měly číslo 5. Podle harmonogramu jsme šli až za hodně dlouho, tak jsem se s Betty šla projít k rybníku. Neodhadla jsem ale čas a vrátila se, když ještě stříleli. Betty mi tedy úplně vytuhla. Na přivolání máte normálně jen 3 pokusy. Betty si ale odběhla do stínu a rezignovaně stála a ne a ne přiběhnout. Asi na 10 přivolání konečně přiběhla. Paní rozhodčí sice chtěla závod ukončit, ale zamhouřila nademnou oči. V ostatních cvicích to bylo podobné. Dělaly jsme obě mnoho chyb, možná proto, že jsme na takové akci byly poprvé v životě, možná proto, že je Betty gravidní, to už ale asi nejistím a je to vlastně i jedno. No aport samozřelmě nepřinesla (narozdíl od jiných pejsků, kteří náš aport kradli XD) a při odložení, které vypadalo velice nadějně se mi na poslední asi 10 vteřin zvedla. No nezabili byste to? Naštěstí se dostávaly krásné ceny i za jiná než medailová místa a taky jsem dostala cenu za nejmladšího účastníka závody. Alespoň někdy je to k něčemu dobré XD.
Pár foteček:
Tak tohle všechno jsme mohly vyhrát XD.

Nástup a losování čísel.

Tady cvičí Soubi s Hedis, které měly 40 bodů a byly 8.

Tady začíná naše umělecké přivolání XD.

A tady příprava na skandální odložení. Nakonec jsme měli 20 bodů a byly jsme poslední. Ani nevím, kde jsme jich tolik nasbíraly XD.

Výsledková listina (zatržené Soubi a já).

A předávání cen. Betty si taky chtěla potřást packou XD.

07 ghost

17. června 2009 v 7:23 | Yuiko |  Anime
Takže další mooc pěkné anime 07 ghost - 7 duchů. Toto anime jsem bohužel musela ukončit u 3. dílu. Nejen že mám rozbité sledování videí, ale taky zabijí jednu hlavních postav, takže pro mě jako citlivou osobu, to znamená odpočinek XD. Protože jsem skončila takhle brzo, nemůžu vám přesně popsat děj, ale hlavní postava, která stále žije je Teito Klain. Velmi rychle vás to zasvětí do děje, a je to velmi poutavé. Tak vzhůru do toho.
Pár obrázků:
Tak tohle je Teito Klain - k sežrání co??

Teito a Hakuro 
Teito a jeden ze strážců Frau.

Tak tenhle obrázek ani newím z čeho je, tak daleko jsem se nedostala XD

Můžete opět sledovat na www.anilinkz.com a myslím, že to nejdete i všude jinde.

Kyou Kara Maou

16. června 2009 v 7:18 | Yuiko |  Anime
Co bych to byla za animeistu, kdybych tu neměla žádné anime, že. Takže vám sem dám jedno méně známé, ale moc hezké a hlavně vtipné XD! Kyou Kara Maou znamená v překladu Zachraňte našeho krále, brzy pochopíte proč. Děj velmi rychle pochopíte již v první sérii (asi 40 dílů). Tady je série bezdějová, jenom pro uvedení a předvedení postav. V 2. sérii 41-80 se již oběvuje velice jasný a jednoduchý děj, v hledání 4 nebezpečných beden. Poté následuje 5 OV, ve kterých je to, co se do seriálu nevešlo. No a potom následuje 3. série, která je skoro o ničem, ale kvůli závislosti ji prostě musíte zkouknout. Celkem to má 122 dílu + 5 OV.
Tady malá ukázka:
Malá ukázka, kdo používá jakou sílu. Černovlasý Yuuri vodu, vítr,... a blonďatý Wolfram oheň.

Malý popis postav: zleva oranžovovlasý Yozak - nej kámoš Conráda, ochraňuje Yuuriho
černovlasý Murata - Yuuriho nej kámoš na naší Zemi, bývalý rádce 1. Maa
blonďatý Wolfram - nejmladší bratr Gwendala a Conráda, Yuuriho snoubenka
šedovlasý Gwendal - nejstarší z bratrů, ovládá sílu země, chrání Yuuriho
hnědovlasý Conrád - prostřední z bratrů, pojmenoval Yuuriho, chrání ho
bílovlasý Günter - rádce + učitel, chrání Yuuriho
Nakonec Yuuri - Maou města Shin Makoku, pěkný střevo všichni ho musí chránit, on neudělá skoro nic, ale má rozdovjenou a velmi pěknou a šikovnou osobnost.

Učení od Güntera Yuuriho moc nebaví, snaží se mu vždy nějak vyhnout.

V několika dílech Conrád ,,zradí" aby ochránil Yuuriho. Ten to ale neví a i já jsem u toho brečela.

Tady nám k postavám přibyl ještě Yuuriho starší bratr Shori (nad Yuurim).

Tady všichni v pozemském oblečení, když se dostali zpátky na Zemi.

Wolfram je opravdu pěkná snoubenka co?? XD

Že by svatba?? (bohužel newím, nedokoukala jsem to dokonce, rozbilo se mi sledování videí).

Jedna malá ukázka, jak by to dopadlo, kdyby se Yuuri a Wolfram opravdu vzali.

Tak kdyby měl někdo zájem může koukat na www.anilinkz.com , www.animestealth.com a další. Jo a dokoukejte to až dokonce, jinak je to hodně blbý (vlastní zkušenost). Až bude víc času přidá sem ještě další pěkná anime.

Super kawaii zpráva!

14. června 2009 v 21:23 | Yuiko |  Bettynka
Takže aby toho nebylo málo, tak jsme dneska navečer byli s Betty u veterináře. Nejednalo se o normal prohlídku, ale o vyštření ultrazvukem. Ultrazvokový obraz jsem naživo viděla poprvé, ale bylo to něco. Veterinář nám ukázal dokonce i jak jim bije srdíško. Napočítal nám jich 5, ale může jich být i víc, ptž byli malinký a mohli být schovaný. Měla jsem chuť skočit až do stropu, ale nakonec jsem se uklidnila a v duchu jsem spočítala termín narození štěňátek. Je to asi kolem 21.8. Už se nemůžu dočkat. Rozhlásila jsem to všem svým známým a kamarádůma těď i sem. Je ještě brzo abych hledala zájemce, ale kdybyjste náhodou narazili na tenhle blog a nááhodou ho přečetli a náááhodou hledali psího kamaráda, tak určitě napište na e-mail elis.svobo@seznam.cz. Budou to psíci bez PP, ale papír na původ pro mě není důležitý. Mám svojí Betty ráda i bez toho.

Tohle je Betty jako 6-týdenní štěně :-), takhle nějak budou vypadat i ty moje kuličky ^-^ .

Pohár osvobození

14. června 2009 v 21:14 | Yuiko |  Bettynka
Takže dnes 14.6. jsme měli na cvičáku členskou schůzi, na které jsme dostali mimo jiné vynadáno, že se nezapojujeme do příprav nadcházejícího závodu Poháru osvobození. Po schůzi jsme já Soubi a ještě náš kamarád Fred cvičili poslušnost a naše pí. výcvikářka s jinou cvičitelkou nás přesvedčily, abychom se také zúčastnily. Pro mě a Betty to budou první takové závody, ptž zkoušku ZZO nám překazilo Bettynino hárání a změna povahy, které se teď opět vrátila do normálu. Po odcvičení půjdu nejspíš pomot pí. Vlkové do kantýny, aby tam nebyla na všechno sama. Tak jsem opravdu zvědavá, jestli budeme pro zkušenou Soubi a ostatní konkurenty, nebo jen zpestřením programu XD. Prý dostaneme diplom a nějaké pamlsky. Já budu na Betty pyšná, i když se bude trošku snažit, přece jenom od ní nemůžu čekat zázraky (doufám, že neumí číst a nemá přístup k netu XD).

Nová anketka

14. června 2009 v 21:03 | Yuiko |  Ankety
Určo hlasujte, dám jsem potom odkaz s datumem té další (11.ročník v roce 2010).

Výstava Chlumecký voříšek - den D

14. června 2009 v 20:52 | Yuiko |  Bettynka
Takže 13.6. jsem se kolem 10. hodiny dostavily do areálu chlumeckého výstaviště. Ptž jsme zde byly již vloni, hned jsme věděli, co máme dělat. Dostaly jsme s Betty pořadové číslo 140. Nejdřív jsme se ,,zabydlely" na krásném místečku. V 10:15 začala akce. Po slavnostním začátku odstartovala soutěž dítě a pes. Po ní byla malá ukázka agility třídy small s vysvětlením. Po ní následovala výstava kříženců psů a fen. Mezi těmito výstavami byla ukázka agility large a předvedení psů z Ústeckého útulku. No a potom jsme šli na řadu my s psi bez PP. Z 20 psů a fen nebylo lehké pro porotu vybrat 3 nejkrásnější. Po velkých nervech jsme na stupních vítězů nebyly. Betty to asi mrzelo, ptž začala čmuchat kolem, ale já měla dobrý pocit z krásně ztráveného odpoledne. A navíc dostaly jsme krásnou tašku a plno pamlsků (mimochodem i moje oblíbené karamelové Candies - pamlsky pro koně, psy, kočky a jejich lidi XD).

Tady pár foteček (fotila Soubi, mým foťákem):
Před začátkem jsme musely mít krátký odpočinek (Betty je výborný polštář ^-^).

Tady mě zaujalo, jak výborně umí ten pes slalom, kéž bychom ho jednou taky tak uměly.

Tady se nám předvádějí pejsci z Ústeckého útulku.

A tady je moje krasavice, pěkně načesaná a připravená na výstavu.

No nejsme dokonalý pár?? XD

Tihle dva psící, jsou jako Betty, Hedis a Jefy, skoro ani chvilku se nenechali napokoji.

A tady už chodíme v kruhu a ukazujeme se rozhodčím. Betty má ocásek krásně nahoru.

Byla nás docela dlouhá řada co? A to je jen asi tak 1/5.

Tady jsem musela říct do mikrofonu, co je Betty za plemeno, jako by to nebylo poznat. Betty asi chtěla mluvit taky.

Tady dostáváme za účast tašky plnou mňamek.

Tady jsou stupně výtězů - voříšci psi.

Tohle jsou stupně vítězů - psi bez PP. Bettynce by to tam určitě slušelo.

A tohle jsou nejroztomilejší voříšci XD.

I když Betty nevyhrála pro mě je vždycky šampion.

Chlumecký voříšek

12. června 2009 v 20:22 | Yuiko |  Psí akce
Takže 13.6. máme naplánovanou výstavu voříšků v Chlumci,a moc se na ní těšíme. je to 10.ročník, takže jsem zvědaví, jestli bude lepší než ten minulý. Moje 2 nej kamí Soubi a Yuuki pojedou se mnou, takže bude ještě větší sranda. Holky to prý všechno zdokumentují, takže sem dám potom fotky. Na chlumecké výstavě jsme byly už vloni, sice jsme se neumístil , ale moooc se nám tam líbilo. Kromě samotné výstavy je tu i bohatý doprovodný program (agility a psi z Ústeckého útulku). I když se neumístíme, bude to skvělá zábava a dostaneme nějaké ty pamlsky XD. Takže jestli budete mít volné dopoledne a odpoledne, tak určo přijďte!!